Pobede košarkaša Jokera i Dunava – poraz Apatinaca

Mada je odigrano nekompletno treće kolo u 2 MRL Sever “A”, sasvim je izvesno da će i ove godine glavnu reč voditi apatinski Dunav i somborski Joker, koji imaju maksimalan učinak i nalaze se na deobi liderske pozicija na tabeli.
Somborski Joker bio je više nego ubedljiv na gostovanju u Futogu, gde je savladao domaći KK BASKETBALL STARS sa 89:45. Izuzetno raspoloženi igrači somborskog tima delovali su superiorno tokom čitavih 40 minuta, a to pokazuju i učinci po četvrtinama koje su rešili u svoju korist 20:14, 31:12, 19:7 i 19:12. U sledećem kolu Somborci dočekuju Petrovgrad iz Zrenjanina i sasvim je izvesno da će nastaviti pobedonosnu seriju.
Apatiski Dunav je savladao u Zrenjaninu domaći Petrovgrad sa 97:64, po
četvrtinama 25:12, 26:14, 21:18 i 25:20. Apatinci su bili bolji tim od starta i slavili su u sve četiri četvrtine, što pokazuje da su veoma ozbiljno pristupili ovoj utakmici. U narednom četvrtom kolu oni su domaćini ekipi Beočina.
U istom rangu takmičenja, samo u grupi “B”, košarkaši Apatina delovali su
nemoćno na svom perketu protiv Hercegovca iz Gajdobre i poraženi su sa 54:108, (18:15, 13:35, 6:26, 17:32). Sem prve četvrtine, koju su Apatinci rešili u svoju korist 18:15, sve ostalo je bilo u znaku gostiju. Ovo je drugi poraz košarkaša Apatina, koji u sledećem kolu gostuju KK I CAME TO PLAY  iz Novog Sada, inače lidera na tabeli.