Pobede Tekstilca i Zadrugara u utakmicama vanrednog kola

Vanredno prvenstveno kolo odigrano je juče u srpskoj, vojvođanskoj i područnoj fudbalskoj ligi.

Na Gradskom stadionu u Odžacima Tekstilac je ugostio Budućnost iz Gložana i slavio je rezultatom 2:1 (1:0). Golove za domaće su postigli Latinović u 45. minutu iz penala i Božičić u 53. minutu, dok je za goste strelac bio Stojaković u 56. minutu.

Utakmica u Odžacima je odigrana u okviru 27. kola Vojvođanske lige “Sever”. U istom rangu takmiče se još tri kluba iz opštine Odžaci.

Zadrugar iz Srpskog Miletića je u Somboru protiv Radničkog ostvario pobedu vrednu opstanka – završeno je rezultatom 1:2 (1:1). Domaći tim je poveo u 14. minutu golom Sapozničenka, da bi slavlje gostima doneli Simić u 40. i Vuković u 60 minutu.

U Novom Žedniku je ekipa Preporoda savladala BSK iz Bačkog Brestovca rezultatom 4:2 (2:1), a golove za Brestovčane postigli su Agbaba i Milošević.

Polet iz Karavukova je bio slobodan u proteklom kolu. Predstojećeg vikenda u Karavukovu se sastaju opštinski rivali Polet i Tekstilac, Zadrugar dočekuje Tisu iz Adorjana, dok će BSK na svom terenu ugostiti Mladost iz Bačkog Petrovca.

U okviru 27. kola Područne lige Sombor na odžačkoj “Grbavici” sastali su se Hajduk Junior (OFK Odžaci) i Kula. Gosti su slavili rezultatom 0:2 (0:0) i domaćem timu naneli jedanaesti poraz u prvenstvu.

Ekipa iz Odžaka u sledećem kolu gostuje kod Slavije iz Pivnica.

Na tabeli Područne lige vodi ekipa Stanišića sa 60 bodova. Druga je Crvenka sa 57, zatim slede Budućnost iz Mladenova sa 54 i Krila Krajine iz Bačke Palanke sa 53 boda. Hajduk Junior je na osmom mestu sa 32 boda.

U Srpskoj ligi “Vojvodina” juče je takođe bilo na programu 27. prvenstveno kolo. Ekipa FK Odžaka (Hajduk Kula) je izgubila u Novom Sadu od Crvene zvezde koja je slavila rezultatom 3:1. Tim iz Kule će u narednom kolu ugostiti ekipu Mladosti iz Bačkog Jarka.

Izvor: Radio Odžaci