Počinju 21. dani dečijeg stvaralaštva

U utorak, 23. maja 2017. godine, počinje 21. “DANI DEČJEG STVARALAŠTVA” na kojima će glavna tema biti “Lepa reč”. Program će se odvijati u velikoj sali opštinskog Kulturnog centra u Apatinu, 23. 24. i 25. maja, sa početkom u 17 i 30 sati (prvog dana) i u 18 sati (drugi i treći dan). U programu će učestvovati oko 470 dece iz svih vrtića iz Apatina, iz Naselja Roma, kao i deca iz Prigrevice i Sonte.

U petak, 26.maja 2017. u galeriji “Meander” biće otvorena izložba dečjih likovnih radova na temu “U svetu mašte” i trajaće do 1. juna.

Termin održavanja maskenbala biće naknadno utvrđen.

P R O G R A M

UTORAK, 23. maj 2017. u 18 sati:

  1. Otvaranje manifestacije – Himna „PČELICA“
    2. „SLATKIŠI“ – ritmika, Jovanović, Fridrik
    3. „FANTAZIJA“ – balet, Mirić, Ađin, Pavičić
    4. „NEGUJMO SRPSKI JEZIK“ – pesma sa pokretom i govorno stvaralaštvo, Đurić, Basta
    5. „LETE LOPTE, LETE REČI“ – kolaž muzike i govornog stvaralaštva, Vein, Ambruš, Senić
    6. „BRAZIL“ – ritmika, dramatizacija na temu „LjUBAV“, Obradović
    7. NAJBOLjI RECITATORI

SREDA, 24. maj 2017.

PRVI BLOK u 18,00 časova

  1. Pozdravna reč voditelja – Himna „PČELICA“
    2. „BUBAMARAC“ – ritmika, reči dobrodošlice, Varcaković, Šauer
    3. „KAUBOJSKI PLES“ – ritmika, Krtinić, Miličević,Bojković
    4. „UVEK DIVAN DAN“ – ritmika, Radaković, Đukić, Mirić
    5. „PESMA O MEDI“ – muzička dramatizacija, Medić
    6. „PORODIČNO BLAGO“ –kolaž govora, pesme, glume, Zekušić
    7. „TI I JA“ – ritmika, Bačić, Dželetović

DRUGI BLOK u 19,00 časova

  1. Pozdravna reč voditelja – Himna „PČELICA“
    2. „MEDVEDOVA ŽENIDBA“ – folklor, Dotlić, Ćopić
    3. „PROLEĆNA LIVADA“ – muzička dramatizacija, Mirković, Petrović
    4. „LAKO I TEŠKO“- dramatizacija basne „CVRČAK I MRAV“, muzika i ples, Desnica, Karamarković
    5. „PUT OKO SVETA“ – koreografija uz muziku, Bursać, Vogronić, Pavićević
    6. „DING- DONG“ – ritmika, Kuga

ČETVRTAK, 25.05.2017. u 18,00 časova

  1. Pozdravna reč voditelja – Himna „PČELICA“
    2. „TAŠI, TAŠI, TANANA“ – folklor, dečja narodna igra, Ćopić
    3. „SANjAJTE“- ritmika, dramatizacija recitacije „ISPOD NEBA DECI TREBA“ , Bera-Brzak, Karamarković
    4. „DRUGARSTVO“ – kolaž program, Dražić, Vukša, Nikolić
    5. „OTVORI SE CVETE PLAVI“ ritmika, Tadić, Čović

Izvor: Radio Dunav

Be the first to comment

Leave a Reply