Prigrevčani bolji od Zvezde

Fudbaleri Bratstva su u 24. kolu Srpske lige Vojvodina kao domaćini savladali Crvenu Zvezdu iz Novog Sada sa 2:1 (0:0).

Prvih 45 minuta igre donelo je terensku inicijativu i nadmoć Prigrevčana ali su ipak mreže u prvom poluvremenu mirovale. Nastavak meča donosi još odlučniju igru domaćina i nakon sumnjive situacije u šesnaestercu gostiju sudija dosuđuje penal za Bratstvo, a siguran realizator sa 11 metara bio je Srđan Grabež. Gosti nedugo zatim dolaze do izjednačenja, da bi nakon lepe akcije Šveljo postiže drugi gol za Bratstvo i postavlja konačan rezultat ovog meča.

Ekipa trenera Slobodana Bačića zadržala je četiri boda prednosti u odnosu na Omladinac iz Novih Banovaca, koji su u ovom kolu pobedili Vršac sa 3:2.

Trka u dvoje za plasman u viši rang se nastavlja i u 25.kolu Bratstvo će biti slobodan tim, dok Omladinac gostuje u Sremskoj Mitrovici.

Izvor: Radio Dunav