Prigrevčani među 32 najbolje ekipe Srbije

BRATSTVO 1946 – BEČEJ 1918 3:0 (2:0)

Fudbaleri prigrevačkog Bratstva 1946, plasirali su se među 32 najbolje ekipe Srbije, u Kup takmičenju, nakon što su bez mnogo napora savladali Bečej 1918, sa ubedljivih 3:0. Domaćin je poveo pogotkom centarfora Zečevića u 25. minutu. Resanović je centrirao sa leve strane, lopta je padala na nekih 14 metara od gola gostiju, gde je Zečević u padu zahvatio i volej udarcem po zemlji poslao je u mrežu. Pokušao je golman gostiju Marković da zaustavi loptu, ali je udarac bio snažan i ona je prošla ispod njega. Na 2:0 povisio je najbolji akter susreta Petar Tanasić. Kurtiši je izgubio loptu na oko 30 metara od svog gola, do nje se dočepao Tanasić i u solo prodoru došao nadomak gola, a zatim je poslao iza leđa nemoćnog Markovića. Drugih 45 minuta proteklo je u nešto slabijoj igri, a dva uzbuđenja dogodila su se u samoj završnici utakmice. U 83. minutu napadač Bečeja, Nemanja Jović, snažnim udarcem pogodio je prečku, a u sledećem napadu Tanasić je majstorskim lob udarcem, sa oko 20 metara, postavio konačnih 3:0. Isti rivali se sastaju u subotu, na istom mestu, u susretu 5. kola Srpske lige Vojvodina.