Program i satnica festivala Art Okupacija III

Art Okupacija III, festival studenata završnih godina umetničkih akademija, održaće se od 23. do 25. avgusta u Somboru.

Preko 50 mladih slikara, glumaca, režisera i muzičara okupiraće Sombor svojim stvaralaštvom.

Pozivamo vas da uživate u programima festivala i jedinstvenoj atmosferi koju će stvoriti spontana interakcija umetničkih aktivnosti i svakodnevnog ritma grada.

Ciljevi festivala su podizanje svesti o perspektivama savremene umetnosti, ispitivanje uloge umetnika u današnjici i edukacija publike. Koncept festivala podrazumeva da umetničke tvorevine izađu iz koncertnih dvorana, pozorišta i galerija u otvorene prostore i sužive se sa svakodnevnim gradskim tokovima

“Art Okupaciju” je 2017. godine pokrenuo Mihajlo Nestorović, direktor Pozorišta mladih u Novom Sadu, koji je i ideotvorac festivala.

PROGRAM FESTIVALA:

Petak, 23. avgust

Dramski program 🎭

Bašta Kabare (prostor između Male biblioteke i Narodnog pozorišta Sombor), 20.30 časova
Diplomska predstava “Svici” (AU Beograd, klasa profesora Gorana Jevtića)
Režija: Goran Jevtić i Patrik Lazić
Tekst: Tena Štivičić
Igraju: Ana Stević, Antonela Vasić, Dimitrije Stajić, Marija Klanac, Marija Žeravica, Marko Milošević, Mina Milićević, Sara Pejčić, Vanja Jovanović, Vanja Stanković, Peđa Grujić, Katarina Jovanović
Trajanje: 105 minuta

Muzički programi 🎻🎹🎼🎸

Plato ispred Županije, 21 čas
Gudački trio (FU Niš): Anđela Janićijević, Zlata Đačić, Aleksandra Lazin
Gudački kvartet (AU Novi Sad): Olivera Mitrović – violina, Milica Pavlovski – violina, Danijela Lapić – viola, Aleksandra Lazin – violončelo

Kafe “Centar”, 21 čas
Jovan Mihajlović, gitara (AU Novi Sad)
Isidora Puškić, gitara (AU Novi Sad)

Trg Svetog Đorđa, 21 čas
Sanja Ćaldović, klavir (AU Novi Sad)
Klavirski trio (FMU Beograd): Anđela Dinić – klavir, Katarina Cvjetković – violina, Marija Tadić – violončelo

Trg Svetog Trojstva, 21 čas
Milica Đurović – violina i Mina Antanasijević – viola (FILUM, Kragujevac)
Marija Čikić, violina (FU Niš)

Filmski program, 21 čas 🎬
Projekcije studentskih filmova i razgovori o filmskom stvaralaštvu u dvorištu biblioteke “Karlo Bijelicki” (ulica Kralja Petra I)

Likovno stvaralaštvo 👩🎨🎨🖼
Postavku radova mladih umetnika iz Novog Sada i Študgarta posetioci festivala će biti u prilici da vide na Trgu Svetog Đorđa od 23. do 26. avgusta

Subota, 24. avgust

Dramski program 🎭

Bašta Kabare (prostor između Male biblioteke i Narodnog pozorišta Sombor), 20 časova
Predstava “Porodične priče” (AU Banja Luka)
Režija: Dragana Đedović (diplomski rad)
Tekst: Biljana Srbljanović
Igraju: Milica Glogovac, Nemanja Bajić, Duje Martinić, Jelena Jandrić
Trajanje: 75 minuta

Bašta Kabare (prostor između Male biblioteke i Narodnog pozorišta Sombor), 22 časa
Diplomska predstava “Svici” (AU Beograd, klasa profesora Gorana Jevtića)
Režija: Goran Jevtić i Patrik Lazić
Tekst: Tena Štivičić
Igraju: Ana Stević, Antonela Vasić, Dimitrije Stajić, Marija Klanac, Marija Žeravica, Marko Milošević, Mina Milićević, Sara Pejčić, Vanja Jovanović, Vanja Stanković, Peđa Grujić, Katarina Jovanović
Trajanje: 105 minuta

Muzički programi 🎻🎹🎼🎸

Plato ispred Županije, 21 čas
Gudački trio (FU Niš): Anđela Janićijević, Zlata Đačić, Aleksandra Lazin
Kvartet ”Wind String” (Dušica Nikolić – flauta, Milan Rakić – klarinet, Miloš Krstić – viola, Elena Elizarova – violončelo), (FMU Beograd)

Kafe “Centar”
Jovan Mihajlović, gitara (AU Novi Sad)
Isidora Puškić, gitara (AU Novi Sad)

Trg Svetog Đorđa
Smiljana Danilov, klavir (AU Novi Sad)
Klavirski duo (AU Novi Sad): Olivera Mitrović – violina, Milena Milovanović – klavir

Trg Svetog Trojstva
Milica Đurović – violina i Mina Antanasijević – viola (FILUM, Kragujevac)
Marija Čikić, violina (FU Niš)

Filmski program21 čas 🎬
Projekcije studentskih filmova i razgovori o filmskom stvaralaštvu u dvorištu biblioteke “Karlo Bijelicki” (ulica Kralja Petra I)

Nedelja, 25. avgust

Dramski program 🎭

Bašta Kabare (prostor između Male biblioteke i Narodnog pozorišta Sombor), 20.30 časova
Predstava “Porodične priče” (AU Banja Luka)
Režija: Dragana Đedović (diplomski rad)
Tekst: Biljana Srbljanović
Igraju: Milica Glogovac, Nemanja Bajić, Duje Martinić, Jelena Jandrić
Trajanje: 75 minuta

Muzički programi 🎻🎹🎼🎸

Plato ispred Županije, 21 čas 
Gudački kvartet (AU Novi Sad): Olivera Mitrović – violina, Milica Pavlovski – violina, Danijela Lapić – viola, Aleksandra Lazin – violončelo
Kvartet ”Wind String” (Dušica Nikolić – flauta, Milan Rakić – klarinet, Miloš Krstić – viola, Elena Elizarova – violončelo), (FMU Beograd)

Kafe “Centar”, 21 čas
Jovan Mihajlović, gitara (AU Novi Sad)
Isidora Puškić, gitara (AU Novi Sad)

Trg Svetog Đorđa, 21 čas
Smiljana Danilov, klavir (AU Novi Sad)
Sanja Ćaldović, klavir (AU Novi Sad)
Klavirski duo (AU Novi Sad): Olivera Mitrović – violina, Milena Milovanović – klavir
Klavirski trio (FMU Beograd): Anđela Dinić – klavir, Katarina Cvjetković – violina, Marija Tadić – violončelo

Trg Svetog Trojstva, 21 čas
Milica Đurović – violina i Mina Antanasijević – viola (FILUM, Kragujevac)
Marija Čikić, violina (FU Niš)

Filmski program, 21 čas 🎬
Projekcije studentskih filmova i razgovori o filmskom stvaralaštvu u dvorištu biblioteke “Karlo Bijelicki” (ulica Kralja Petra I)

 

Be the first to comment

Leave a Reply