Promašaji zamalo koštali Mladost pobede

Mladost je prethodnog vikenda odigrala prvu utakmicu pred svojim navijačima u novoj sezoni i uspela da zabeleži pobedu nad “Budućnosti” iz Mladenova od 2:1 (1:0).

Vidno motivisaniji ali i sa jednom dozom pritiska ušli su domaćini u meč. Od samog starta na zahvtev njihovog trenera, Slobodana Bačića igran je visok presing na poslednju liniju tima iz Mladenova što donosi rezultat već u 7. minutu igre. Loše vraćanje lopte golmanu i njegovu nesigurnost koristi Gligorijević i donosi prednost “Mladosti” od 1:0. Do isteka prvih 45 minuta viđeno je nekoliko propuštenih prilika na obe strane i poništen gol “Budućnosti” reklo bi se iz “sumnjivog” ofsajda.

Apatinci su bolje otvorili i drugi period igre rešeni da dokusure protivnika i takva napadačka igra donosi rezultat pošto je nakon zbrke u šesnaestercu “Budućnosti” Ožegović pogodio za 2:0. Nakon drugog gola domaćin malo spušta tempo što donosi nekoliko prilika i nezgodnih situacija pred golom Rašete ali sve do 78. minuta mreže su mirovale. 12 minuta pre kraja susreta na jednu ispucanu loptu loše reaguju štoperi “Mladosti” i čistu kontru igrači iz Mladenova pretvaraju u pogodak i unose veliku neizvesnost u konačan ishod ovog susreta.

Do kraja meča Gligorijević i Ožegović su promašili po nekoliko stopostnotnih šansi i tako dodatno naterali publiku da strepi do poslednjeg sudijskog zvižduka.

U narednom kolu “Mladost” gostuje “Tisi” u Adorjanu koja ima isti učinak kao i Apatinci, dve utakmice i dve pobede.

Izvor: Radio Dunav