Radnički 1912 u finalu Područnog kupa

Danas je u Somboru odigrana prva polufinalna kup utakmica Područnog fudbalskog saveza Sombor. Na Gradskom stadionu sastali su se trenutno dve najkvalitetnije ekipe koje se takmiče u Vojvođanskoj fudbalskoj ligi Sever. Pred oko 400 gledalaca domaća ekipa Radničkog 1912 zasluženo je slavila sa 3:1. Strelci za Radnički 1912 bili su Matijašević u 19, Đorović u 57, Antunić u 66. minutu, dok je jedini strelac za Slogu bio Purić u 69. minutu.

Domaći tim je od samog starta utakmice nametnuo svoj ritam i svoju igru u kojoj se gosti nisu snalazili. Dobra igra u polju donela je domaćinu u prvu priliku već u 7. minutu, ali je Radmanović slabo šutirao. Sledeća prilika je viđena u 11. minutu kada je Antunić oprobao šut sa 16 metara, ali je izblokiran. Minut kasnije nakon kornera Kobiljski odlično šutira glavom, golman Zorić odličnom paradom loptu izbija sa gol linije. Nakon toga u prilici je bio i Antunić, međutim njegov put završio tik pored stative. Dobra igra krunisana je u 19. minutu kada je najbolji golgeter ekipe Matijašević doveo domaće u vođstvo nakon odličnog prodora Antunića.

U nastavku susreta domaći su za svega devet minuta rešili utakmicu. Prvo je Đorović nakon kornera duplirao prednost, da bi potom i Antunić odličnim šutem sa ivice šesnaest metara povisio na 3:0. Gosti su smanjili golom Purića, a do kraja utakmice nije bilo ozbiljnijih prilika.

Radnički 1912: Bulović 7, Baljak 7.5, Kobiljski 6.5 (Mitrović 7), Matijašević 7 (Matić -), Radmanović 7.5, Đorović 7 (Kovačević -), Šćepanović 6.5, Bošković 7, Bortnik 6.5, Bogunović 7.5, Antunić 8.

Sloga: Zorić 6.5, Vladetić 6, Štrbac 6.5, Kemenj 7, Purić7, Milošević 6, Mijatović 6, Ninković 6.5 (Vukas -), Rajčanji 6.5 (Hoscieslavski -), Konjović 7, Lučić 7 (Jajić -).

Igrač utakmice: Igor Antunić.

Radnički 1912 će ime svog protivnika u finalu kupa saznati nakon susreta Bratstvo 1946 i Mladost iz Bačkog Petrovca.