Radnički 1912 u polufinalu Područnog kupa

Danas je u Kuli odigrana poslednja četvrtfinalna utakmica kupa za teritoriju Područnog fudbalskog saveza Sombor. Sastali su se trenutno vodeći timovi Srpske lige Vojvodine i Vojvođanske fudbalske lige Sever, Hajduk 1912 iz Kule i Radnički 1912 iz Sombora.

Gledaoci su mogli da uživaju u odličnoj fudbalskoj predstavi obe ekipe, a na kraju zaslužena pobeda Radničkog 1912.

Početni minuti igre pripali su gostima koji su dobro otvorili utakmicu pogotkom golgetera Marka Matijaševića već u 11. minutu.

U drugom delu susreta posle nepotrebnog starta Šćepanovića u kaznenom prostoru, odlični sudija Martinović opravdano je dosudio kazneni udarac za Hajduk 1912 koji Slobodan Krstanović pretvara u pogodak. Igrao se 68. minut.

Gosti se nisu predavali i kao plod dobre igre i velike želje za pobedom dolazi pogodak Matijaševića u 79. minutu za konačnih 1:2.

Hajduk 1912: Tankosić 7, Miličković 7.5, Ungar 7, Juhik 7 (Đačić -), Tomivić 6.5, Milikić 7, Crnojački 7, Marić 6.5 (Babović -), Krstanović 7, Ivković 7, Ivelja 6.5.

Radnički 1912: Bulović 7, Bortnik 6.5, Bošković 7, Goronjić 7.5, Bogunović 8, Šćepanović 6.5 (Kovačević -), Radmanović 7.5, Ostojić 7, Kobiljski 7, Mitrović 7 (Đorović -), Matijašević 8.

Radnički 1912 se ovom pobedom plasirao u polufinale Kupa Srbije za teritoriju PFS Sombor u koje su se već plasirali Sloga (Čonoplja), Mladost (Bački Petrovac) i Bratstvo 1946 (Prigrevica).

Parovi i termin odigravanja polufinalnih mečeva biće poznati 1. novembra kada će se održati žrebanje.