Rastinci preokretom do nova tri boda

Sport

„Polet“ iz Rastine, u derbi meču ovog kola, slavio je sa 3:2 na domaćem terenu nad sastavom „Aleksa Šantića“. U veoma interesantnom meču, domaćin je do nova tri boda došao nakon preokreta u drugom delu meča. Rastinci su poveli golom Kapetinića u 35. minutu meča. Šest minuta pre odlaska na odmor Šantićani preko Babića poravnavaju, a u petom minutu nastavka Sjeran donosi preokret. Ipak, „Poletovci“ nisu dozvolili iznenađenje i sredinom drugog dela golovima Mihajla i Momčila Bezbradice preokreću rezultat i osvajaju nova tri boda.

„Jedinstvo“ iz Lemeša pretrpelo je treći vezani neuspeh, jer su ubedljivo poraženi u Deronjama. Utešni pogodak za goste postigao je Dušan Kozlina. U derbiju kola, „Polet“ iz Sivca je slavio nad „Bratstvom 2019“ iz Prigrevice. Gosti su poveli u 17. minutu pogotkom Bukumirovića. Preokret je stigao u nastavku meča. Romić i Bosnić su pogađali u 61. odnosno 75. minutu susreta. Da podsetimo, „Kordun“ je dobio fenjeraša iz Odžaka, Stanišićanci su poraženi u Karavukovu, dok je „Kula“ dobila „Borac“ iz Bačkog Gračaca.

Narednog vikenda, derbi kola odigraće „Kordun“ i „Polet“ iz Karavukova, te „Jedinstvo“ iz Stanišića i „Polet“ iz Rastine.