Ratkovčani uzeli bod u Bajši

Sport

Startovalo je prvenstvo Vojvođanskog „Severa“. Subotička „Bačka 1901“ je poražena na domaćem terenu od debitanata iz Srbobrana sa 2:4, dok su „Bajša“ i „Radnički 1918“ remizirali (1:1). Srbobran je već posle pola časa imao dva gola prednosti. Igrao se 17. minut, kada je Marko Gnjatović zatresao sopstvenu mrežu, da bi Nikola Pavlović duplirao prednost na isteku 30. minuta. Iskusni napadač, Đorđe Glišović, smanjio je zaostatak pet minuta pre odlaska na odmor. Nemanja Komlenić je u 59. minutu povisio na 3:1, da bi Pavlović svojim drugim golom na meču, a četvrtim za goste doneo nedostižnu prednost gostima iz Srbobrana. Poraz domaćeg tima ublažio je Miloš Manojlović u 84. minutu. Ekipa iz Ratkova povela je u Bajši golom Vuka Đokića u 15. minutu. Rezervista Morović je  sat vremena kasnije sa „kreča“ izjednačio.

U narednom kolu, „Radnički 1918“ će ugostiti „Bačku“ iz Bačke Palanke, dok će „Bajša“ put Srbobrana.