Your API key has been restricted. You may upgrade your key at https://www.weatherbit.io.
Search
Close this search box.

Razbijamo mit o nedostatku aplikacija na Huawei uređajima

Huawei

Da li korisnici Huawei uređaja mogu da koriste sve aplikacije kao i korisnici drugih brendova? Evo šta je istina.

Kada je kompanija Huawei krajem septembra lansirala svoj Huawei Mate 50 Pro pametni telefon, bilo je jasno da je u pitanju model koji će ozbiljno uzdrmati tržište flagship uređaja. Ne samo da je na papiru imao vrhunske specifikacije kakve zaslužuje telefon premijum klase, već je donosio neke inovacije koje nismo imali priliku da vidimo na uređajima konkurenata. Jedna od tih inovacija je svakako podesivi fizički otvor blende od 10 nivoa, koji je obećavao da u mobilnu fotografiju unese fleksibilnost kakva nikada nije viđena.

Da obećanja nisu bila prazna, najbolje dokazuje test DxOMark laboratorije prema kojem se Mate 50 Pro našao na samom vrhu lestvice, pa Srbija nije dočekala samo početak prodaje još jednog flagship uređaja u nizu, već početak prodaje telefona sa najboljom kamerom na svetu.

Naravno, kamera je samo jedan aspekt – ukoliko ste naišli na naš test Huawei Mate 50 Pro telefona, imali ste priliku da kroz detaljnu analizu pročitate da smatramo da je uređaj fantastičan. Kako i ne bi? U najnovijem flagship uređaju ne postoji komponenta koja nije upravo to – flagship. Od ekrana do fenomenalnih performansi, zahvaljujući Snapdragon 8+ Gen 1 čipsetu, Mate 50 Pro nikoga neće ostaviti ravnodušnim ili zadavati bilo kakve probleme u svakodnevnom radu, naprotiv.

Ipak, uprkos odličnom hardveru, svaki mobilni uređaj – kada ne bi posedovao dobar softver i aplikacije treće strane – bi mogao da služi samo kao klasičan telefon, fotoaparat ili teg koji sprečava da mušema na vetru odleti sa stola. Zato je Huawei spremio rešenje ne samo za Mate 50 Pro pametni telefon, već i za sve ostale svoje uređaje, kako bi korisnici bili sigurni da im ništa neće faliti.

HMS kao rešenje
Kako bi nadomestio nedostatak Google servisa, kineski proizvođač je morao da nađe zamenu, a to je učinio proširivanjem i nadogradnjom sopstvene platforme koja je postojala već neko vreme – Huawei Mobile Services (HMS).

Iako nudi mnoge funkcionalnosti, u srcu HMS-a je svakako AppGallery koji korisnicima nudi mogućnost instalacije širokog spektra aplikacija. Koliko je ovo bilo uspešno rešenje, najbolje govori podatak da je AppGallery vrlo brzo uspeo da se nađe među tri najpopularnije prodavnice aplikacija, kao i da je tokom 2021. godine imao 580 miliona aktivnih mesečnih korisnika, beležeći rast od 147% u odnosu na prethodnu godinu.

Tokom ovog perioda rasta, zadovoljstvo korisnika je ostalo glavni prioritet, a AppGallery je svojom lakoćom korišćenja i sve većim brojem korisnika uspeo da privuče developere najpopularnijih aplikacija na svoju platformu, zahvaljujući čemu ova prodavnica danas broji preko 216.000 aplikacija.

Sve što korisnicima treba
Danas, korisnici Huawei uređaja ne mogu da pronađu samo svetski popularne aplikacije u AppGallery prodavnici, već i one lokalne, pa se sigurno neće osetiti kao da im nešto nedostaje. Bilo da su u pitanju aplikacije domaćih operatora, igre, bankarske aplikacije, društvene mreže ili aplikacije za dopisivanje – AppGallery nudi mnogo.

Ipak, ukoliko neko smatra da preko 216.000 aplikacija nije dovoljno ili ne može da pronađe ono što traži, na raspolaganju je Petal Search koji pretražuje brojne druge prodavnice aplikacija treće strane kako bi korisnici bili sigurni da će uvek pronaći ono što traže.

Dakle, bilo da želite da čitate vesti putem MONDO aplikacije, slušate muziku putem Deezer servisa, rezervišete apartman preko Booking platforme, dogovarate sastanak pomoću Tinder-a, dopisujete putem Viber-a ili igrate PUBG – Huawei nudi sve.

Šta je sa Google aplikacijama?
Iako novi Huawei uređaji ne dolaze sa instaliranim Google aplikacijama, to ne znači da korisnici ne mogu da ih koriste, a kao pravo rešenje za to se ističe Gspace aplikacija koju korisnici mogu pronaći u AppGallery prodavnici.

Pomoću ove aplikacije, korisnicima nisu na raspolaganju samo sve Google aplikacije, kao što su YouTube, Google News, Google Maps, Google Photos ili brojne druge, već i kompletan sadržaj Google Play prodavnice. Najbolje od svega – svi korisnici telefona koji koriste HMS dobijaju premijum verziju Gspace aplikacije besplatno.

Sigurnost pre svega
Obezbediti ogroman izbor aplikacije ne znači previše ako ponuđene aplikacije ugrožavaju korisnike. Imajući to u vidu, svaka aplikacija treće strane na AppGallery prodavnici prolazi rigorozna testiranja, praćenje, sertifikaciju i ponovnu inspekciju – proces koji uspešno identifikuje i izoluje zlonamerne aplikacije, osiguravajući da lični podaci korisnika ostanu bezbedni. Za svaki slučaj, AppGallery takođe na dnevnom nivou proverava rad aplikacija, kako bi osigurao da instalirane aplikacije neće promeniti svoje ponašanje i naškoditi korisniku.

Zaštićeni su i oni najmlađi, jer AppGallery klasifikuje aplikacije koje se nalaze u prodavnici, omogućavajući maloletnicima bezbedno korišćenje Huawei uređaja. Takođe, Huawei ispunjava najviše evropske standarde privatnosti, zbog čega se prikupljeni podaci korisnika u Evropi čuvaju lokalno. Ipak, ukoliko korisnik želi da dodatno sačuva svoju privatnost, na raspolaganju mu je onemogućavanje personalizovanih reklama ili resetovanje identifikatora.

Tagovi:
Pročitajte još: