RK „Sombor“ upisao drugu prvenstvenu pobedu

Rukometaši „Sombora“ upisali su i drugu prvenstvenu pobedu. Oni su u veoma neizvesnom duelu pobedili „Jugović 2“ iz Kaća sa 25:24 (13:11). Domaćin je odlično otvorio meč i već posle nekoliko minuta vodio je sa 3:0, a nedugo potom i sa 6:2. Umesto da smire igru izabranici trenera Damira Dunklera su žurili, nerezonski i brzopleto šutirali, ali treba naglasiti i da je u tim trenucima golmana gostiju Stefan Srdanović fantastično intervenisao nekoliko puta i tako spasao svoj tim propasti. Ubrzo potom, njegovi saigrači su kažnjavali sve greške protivnika i u 17. minutu došli smo do rezultatskog egala (6:6). Strahinja Aćić i kapiten Milan Milanko ubrzo su vratili prednost svom timu 8:6, koju su Somborci sačuvali do odlaska na odmor. U petom minutu nastavka na semaforu je bilo 17:13 u korsit domaćeg tima, pred svega zahvaljujući golovima Aćića i Gajina. Ni to nije bilo dovoljno da se prelomi meč, pošto su gosti za svega pet minuta ponovo „istopili“ zaostatak (19:19), a sredinom drugog dela i poveli sa 20:22. U poslednjih deset minuta velika neizvesnost. Prvo su Pinjatić i Mijić doneli izjednačenje, da bi Milanko pet minuta pre kraja meča pogodio za 24:23. U istom minutu gosti poravnavaju. U poslednjem minutu susreta Strahinja Aćić svojim osmim pogotkom na meču donosi svom timu veliku radost i drugu vezanu prvenstvenu pobedu. Pored Aćića istakao se i Milanko sa šest golova. Na drugoj strani kapiten Maksimović je bio najefikasniji sa šest pogodaka.

U sledećem kolu, „Sombor“ gostuje u Žablju, gde će odmeriti snage sa domaćim „ŽSK 1955“. Žabljani nakon dva kola imaju polovičan učinak.