Rukomet: Porazi Somborelektra, Apatina i Sombora, pobede PIK Prigrevice i Dalmatinca

Utakmice 9. kola Prve lige Sever za rukometaše, nisu donele puno radosti ekipama Somborelektro i Apatina. Obe su poražene i kako vreme odmiče, tako je sve izvesnije da su sve bliže opasne zone na tabeli. Apatinci ne ispuštaju „fenjer“, ali kako sada stvari stoje, lako bi se moglo dogoditi da im uskoro društvo bude pravio Somborelektro, jer su Somborci zapali u veliku rezultatsku krizu.
Somborelektro je u subotu ugostio Jabuku iz istoimenog mesta. Mada se
naslućivalo da bi gosti mogli da ostvare uspeh, jer su tim iz gornjeg dela tabele, ovako ubedljiv poraz 18:31 (7:13) teško da je iko predviđao. Domaći rukometaši kao da su se predali nakon devetog minuta, jer su do tada imali neki rezultatski priključak, a nakon toga, na terenu je bila dominacija rukometaša Jabuke. U veoma slabom izdanju domaćih rukometaša Filip Oros je uspeo da postigne šest golova za Somborelektro, ali je to bilo neprimetno u odnosu na gostujuće igrače. Ovaj poraz doprineo je da se Somborci nađu na deobi pretposlednjeg mesta na tabeli, sa malim
izgledima da se plasman popravi nakon sledećeg kola, jer gostuju Banatskim Karlovcima koji se bore za titulu prvaka.
Apatinci su bili nadomak pobede, ili barem jednog boda u duelu sa Novom
Pazovom, ali su u drugom poluvremenu pali i dozvolili da domaćin slavi sa 28:26 (14:15). Imali su rukometaši Apatina vođstvo tokom prvih 30 minuta igre i na odmor su otišli sa golom prednosti, pa je delovalo da su na dobrom putu da uknjiže prve bodove na gostovanju, ali je domaćin tokom drugog poluvremena uspeo da preokrene rezultat i na kraju, uz dosta sreće i nakon velike borbe osvoji dva boda.
Kod Apatinaca, Sunajko i Dađ su postigli po šest, a Krec pet golova. Poraz je
ostavio rukometaše Apatina na začelju tabele, a u sledećem kolu dočekuju Potisje Pleteks iz Ade, koja je u sredini tabele.
U paklenoj i do sada još neviđenoj atmosferi u sportskoj hali OŠ “Mladost” u
Prigrevici, odigran je derbi 9. kola Druge lige Sever između rukometaša PIK
Prigrevice i Hercegovca iz Gajdobre. Nakon velikog uzbuđenja pobeda je
zasluženo pripala izabranicima trenera Milke Nikšić koja je odlično vodila svoju ekipu ka još jednoj pobedi 26:25 (13:11). Da je izreka “dobar golman je pola tima” koja se često čuje u krugovima rukometaša tačna, potvrdio je golman i kapiten Prigrevčana Nikola Čović. On je tokom susreta, a pogotovo u drugom delu branio sjajno i zaustavljao je udarce koje su mnogi već videli kao pogotke. Svojim odličnim intervencijama ulivao je samopouzdanje saigračima i dovodio protivničke igrača u očaj, jer nisu znali kako da realizuju najizglednije prilike. Naravno, tu su i ostali pojedinci koji su, svaki na svoj način, dali veliki doprinos sjajnoj pobedi sa kojom su dospeli ponovo u sami vrh tabele. Prostora za preterano slavlje nema, jer
već u sledećem kolu pred Prigrevčanima je novi derbi. Oni odlaze u goste ekipi Vojvoda Stepa iz istoimenog mesta, koja je na trećem mestu sa samo jednim bodom zaostatka.
Dalmatinac je na svom parketu savladao Pančevo sa 29:28 (18:11) u utakmici koju su od sigurne pobede doveli do strepnje za jedan bod. Riđičani su stekli velikih sedam golova prednosti nakon prvog poluvremena i sve je delovalo kao da je susret rešen, a onda je naglo došlo do pada koncentracije, pa su gosti zapretili i naterali domaće igrače da se bore za pobedu. Na kraju su bodovi ostali u Riđici, a posebno golgeterski bo je raspoložen Sergej Miskin koji je postigao 12 golova. Dalmatinac
se učvrstio u sredini tabele, a u sledećem kolu Riđičani gostuju u Vršcu domaćoj Mladosti koja ima tri boda manje.
U duelu timova sa začelja tabele, rukometaši Sombora doživeli su težak poraz na gostovanju u Novom Sadu od domaćeg Radničkog 22:40 (10:21). Bila je ovo jedna neravnopravna utakmica u kojoj su gosti delovali indisponirano i lako su primali pogotke, a u napadu su tek povremeno uspeli da postignu po koji pogodak i to preko Ilije Neškovskog koji je postigao osam golova. To se najviše odnosi na prvih pola sata igre, u kojima su rukometaši Radničkog stekli kaptalnih 21:10, pa je ostatak utakmice bio rutinski deo posla za domaćina. Ovim porazom, Sombor je dospeo na deobu poslednjeg mesta na tabeli, a u sledećem kolu dočekuje novosadsku Slaviju koja je u kombinaciji za naslov prvaka.