Rukometaši Crvenke slavili u gostima

Protekli sportski vikend obeležili su rukometaši Crvenke koji su u 10. kolu prvenstva u Super B ligi na gostovanju u Velikoj Plani pobedili Moravu sa 22:21, poluvreme 13:10 za Crvenku. U prvih petnaestak minuta igralo se gol za gol, da bi potom rukometaši Crvenke serijom od 4:0 poveli sa 9:5, a na odmor otišli sa tri gola viška. Najefikansiji u ekipi Crvenke bio je Aleksandar Šveljo koji je postigao 7 golova, a igrač utakmice je bio golman Crvenke Nemanja Račić. Crvenka je trenutno šesta na tabeli sa 10 bodova, a u narednom, 11. kolu prvenstva dočekuje Kolubaru iz Lazarevca.
Košarkaši Hajduka su u devetom kolu prvenstva u Prvoj srpskoj ligi pred svojim navijačima pobedili Staru Pazovu sa 103:97, poluvreme 54:51. Sa 5 pobeda i 4 poraza košarkaši Hajduka su peti na prvenstvenoj tabeli, a u narednom kolu idu u goste poslednjeplasiranom Omladincu u Nove Banovce, jedinoj ekipi u ligi koja još nije osetila slast pobede.
Odbojkaši Hajduka su u 7. kolu prvenstva u Prvoj vojvođanskoj ligi grupa zapad, pred svojim pristalicama u Kuli pobedili ekipu Maglića sa 3:0, po setovima 25:20, 25:21 i 25:23. Bila je to treća uzastopna pobeda odbojkaša Hajduka koji se trenutno nalaze na trećem mestu na tabeli sa 12 osvojenih bodova, a u narednom kolu idu u goste Vrbasu.
Nakon tri uzastopne pobede odbojkašice Hajduka su u četvrtom kolu prvenstva u Drugoj vojvođanskoj ligi grupa sever pred svojim navijačima u Kuli ubeležile prvi poraz. Bolje od njih bile su odbojkašice Bečeja koje su slavile pobedu od 3:1, po setovima 25:23, 17:25, 19:25 i 19:25. Sa tri pobede i jednim porazom odbojkašice Hajduka su u vrhu tabele, a u narednom, 5. kolu prvenstva idu u goste Elanu u Srbobran,
Futsaleri Hajduka su u 10. kolu prvenstva u Futsal ligi Vojvodine pred svojim navijačima izgubili od ekipe „Leteći Bajmočani“ iz Bajmoka sa 9:2, poluvreme 4:1 za Bajmočane. Golove za Hajduk postigli su Šarac i Bogovački. Futsaleri Hajduka su trenutno peti na tabeli sa 6 bodova, a u narednom kolu prvenstva su slobodni.

Izvor: kula.rs