Rukometašice Deronja odigrale prijateljsku utakmicu sa ekipom Baranje

U prvoj pripremnoj utakmici za novu takmičarsku sezonu rukometašice Deronja izgubile su u Belom Manastiru od ekipe Baranje rezultatom 33:21.

Prijateljski duel dve seniorske ekipe odigran je u okviru obeležavanja Olimpijskog dana u Hrvatskoj.

Rukometašice Baranje su se od starta utakmice trudile da nametnu svoj tempo sa puno trčanja. Deronjčanke su samo u prvom poluvremenu uspevale da pariraju domaćoj ekipi koja je zahvaljujući pre svega čvrstoj odbrani već na poluvremenu imala prednost 19:12.

Ekipa iz Belog Manastira je u nastavku utakmice uspešno ne samo sačuvala, već i uvećala stečenu prednost.

U gostujućoj ekipi su više od ostalih pokazale Milica Miladinović i Aleksandra Stojmenović.

Deronje će uzvratiti gostoprimstvo sportskim prijateljima iz Baranje, a revanš meč dve ekipe bi trebalo da odigraju do kraja septembra.

Prvenstvo u Drugoj ligi Srbije “Sever” – grupa “Zapad” za žene startuje 22/23. septembra, a ekipa Deronja će u prvom kolu ugostiti Sontu.

Izvor: Radio Odžaci