Rukometašice Lakija prvakinje Vojvodine

Mlade rukometašice Rukometnog kluba „Laki“ iz Crvenke, devojčice rođene 2000. godine i mlađe, osvojile su titulu prvaka Vojvodine u svom uzrastu i izborile plasman na Prvenstvo Srbije.

Devojčice Rukometnog kluba Laki su na četvrtom turniru Lige Vojvodine, održanom u nedelju u Somboru u prvom susretu pobedile ekipu domaćina Ravangrad sa 18:10 i tako i matematički obezbedile titulu prvaka Vojvodine, te su potom u drugom susretu koji nije imao takmičarskog značaja izgubile od Slovena iz Rume sa 19:18.

Sa 14 osvojenih bodova iz osam susreta mlade crvenačke rukometašice su osvojile pehar namenjen šampionu, a recimo i to da je pehar dobila i članica ekipe Laki Srna Sukur koja je bila najbolji strelac lige sa 41 postignutim golom.