Rukometašice Ravangrada u sve težoj situaciji

Proteklog vikenda u Somboru se odigrao derbi začelja između somborskog Ravangrada i ekipe Lakija iz Crvenke. Obe ekipe su u nezavidnoj situaciji, na samom dnu tabele Prve lige Sever, te su im bodovi bili preko potrebni. Ovoga puta više sreće su imale gošće iz Crvenke koje su zasluženo slavile.

Tokom prvog poluvremena viđena je izjednačena igra, obe ekipe su se naizmenično smenjivale u vođstvu sve do 20 minuta kada se gošće stiču prednost od tri gola (7:10). Domaće rukometašice su odmah uzvratile i vrlo brzo poravnale rezultat (11:11). Ipak, igračice Lakija na odmor odlaze sa dva gola viška. Gošće su bolje otvorile drugi deo i već nakon sedam minuta nastavka stekle prednost od +5 (14:19). Domaće igrače su odmah uzvratile i serijom 6:0 (Gagić tri gola, Beljanski dva) preokrenule rezultat u svoju korist (20:19). Do samog finiša ekipe su bile izjednačene, igralo se gol za gol. U poslednja dva minuta “Crvenčanke” su imale više sreće i sa tri gola rešile meč u svoju korist. U domaćoj ekipi najefikasnija je bila Ksenija Vezmar sa 9 pogodaka, dok su Beljanski i Gagić dale sedam odnosno pet golova. U gostujućoj ekipi najbolja je bila Dragana Radulović sa 8 pogodaka.