Sedmoro karatista Mladosti nastupilo na EP i Kohai kupu

U Subotici je od 5. do 7. maja održano 7. Evropsko prvenstvo Šotokan karate do federacije Ujedinjenih nacija (SKDUN) i 7. Evropski Kohai kup. Učestvovalo je više od 1.200 takmičara iz 20 evropskih država. U sastavu reprezentacije Srbije bilo je sedam članova Sportskog borilačkog kluba “Mladost” iz Odžaka.

Na EP takmičili su se najbolji predstavnici svojih država, nosioci najmanje braon pojasa.

Nikolina Lemić osvojila je zlatnu medalju u borbama kao članica juniorske ekipe Srbije.

Pojedinačno srebro pripalo je Milanu Jovkiću u kategoriji kadeti borbe do 62 kilograma.

Bronzu su osvojili Danilo Ranđelović u kategoriji kadeti borbe do 62 kilograma i Sara Milosavljević u kategoriji pionirke borbe preko 35 kilograma.

Predstavnici “Mladosti” su osvojili srebro i bronzu u pojedinačnoj konkurenciji kadeta – borbe do 62 kilograma, što je pokazatelj da odžački klub ima najbolje takmičare u toj uzrasnoj kategoriji u Evropi.

Zapažen nastup na EP imao je i Marko Maksimović koji je zauzeo 9. mesto.

Uroš Dobrić i Nikolina Lemić su izgubili u prvom kolu od, ispostavilo se na kraju, novih šampiona Evrope.

Evropski Kohai kup je takmičenje na kome nastupaju nosioci plavih pojaseva i nižih zvanja. Manuela Dragičević je na ovom takmičenju osvojila srebrnu medalju u kategoriji kadetkinje borbe preko 57 kilograma. Anđela Jovanović je u svojoj kategoriji zauzela peto mesto.

Internacionalne sudije iz Odžaka, Milosav i Damir Milosavljević, bili su šefovi na dva od osam borilišta na prvenstvu i dobili su priznanje za vrhunsko suđenje.

Kao glavni sudija u borilištu odlično je radila još jedna članica odžačkog kluba, Maja Luketa.

Izvor: Radio Odžaci