Senzacija na Mastersu u Madridu! Zverev izbacio „kralja šljake“!

Aleksandar Saša Zverev u četvrtfinalu muškog singla Mastersa u Madridu pobedio je glavnog favorita turnira Rafaela Nadala rezultatom 2:0 (6:4, 6:4) u setovima.

Sve do šestog gema prvog seta oba tenisera bili su sigurni na svojim servis gemovima. U šestom gemu Nadal dolazi do brejka i dolazi do vođstva od 4:2 u gemovima. Kada su svi pomislili da će Nadal potvrditi brejk i lagano privesti prvi set u svoju korist Saša Zverev se razgoropadio i uzeo je naredna četiri gema, a samim tim došao i do seta rezultatom 6:4.

U drugom setu kod rezultata 2:2 u gemovima Zverev uzima brejk Nadalu i na svoj servis gem potvrđuje brejk. Do kraja je držao čvrsto svoju prednost, čak je u sedmom gemu drugog seta imao još dve šanse da oduzme novi brejk Nadalu, ali je Nadal izdržao taj nalet Zvereva. I taj set kao i prethodni Zverev je dobio rezultatom 6:4, a samim tim dobio je i meč protiv „kralja šljake“.