„Sloga“ drugi put poražena u SLV

Fudbalska lopta

Fudbaleri „Sloge“ pretrpeli su drugi prvenstveni poraz u šampionatu Srpske lige Vojvodine. Nakon startnog poraza u Elemiru, juče su izgubili (2:0) i na gostovanju u Kikindi od istoimene ekipe. U uvodnom minutu meča Lazar Stokić je centrirao, bivši igrač „Radničkog 1912“, Viktor Molnar, zakačio loptu, koja potom pogađa Aleksandra Ivanovića i završava iza leđa Damjanovića za vođstvo domaćina. Vredno pomena je šansa Preradova u finišu prvog poluvremena, koji se nije najbolje snašao u gol šansi. U nastavku se igralo uglavnom na sredini terena. U samom finišu, viđene su dve prilike, po jedna na obe strane. Prvo je Vilovski šutirao, ali nedovoljno da savladala golmana gostiju. Na drugoj strani je uzvratio Vukas, ali je golman Oparnica odlično intervenisao. Kada se očekivao kraj, rezervista domaćih Dejan Ivanović nakon solo prodora postavio je konačan rezultat meča. U sledećem kolu, „Sloga“ će ugostiti sastav RFK „Novi Sad 1921“.

„Kanarinci“ su juče ubedljivo slavili (5:1) nad „Radničkim“ iz Zrenjanina. Nakon dve vezane pobede, prvi neuspeh doživela je ekipa „Vrbasa“, koja je poražena na gostovanju u Inđiji. Uspešan domaćin je bila i ekipa „Slobode“ koja je minimalno dobila „Dinamo 1945“ iz Pančeva, dok su mreže mirovale u duelu „Naftagasa“ i „Omladinca“.