Somborelektro bolji u derbiju, poraz Ravangrada

Rukometaši Somborelektra trijumfovali su nad ekipom Dalmatinca i nastavili poteru za trenutnim liderom iz Ade. Somborski derbi odigran je u Bajmoku. Domaćin u ovom meču ekipa Somborelektra povela je od samog starta utakmice, a već sredinom prvog dela stigli su do pet golova razlike. Prednost su uspešno održali do odlaska na odmor. Mladi rukometaši iz Sombora su silovito krenuli i u nastavak susreta, pa su golovima Ivančevića i Jovića prednost povećali na osam razlike. Rukometaši Dalmatinca su tek sredinom drugog dela uspeli da se stabilizuju i serijom 4:0 smanje zaostatak. Do kraja susreta nije bilo većih promena pa je na kraju pobeda Somborelektra sasvim zaslužena. U domaćoj ekipi su se istakli Ivančević sa osam i Jović sa 6 pogodaka, dok je kod gostiju iz Riđice najbolji pojedinac bio Milanko sa sedam golovaTabela

Narednog vikenda Somborelektro gostuje Crepaji, dok Dalmatinac dočekuje Naftagas.

Somborelektro – Dalmatinac 24:20 (14:9)

Sedmerci: 1/2 (Somborelektro). 1/2 (Dalmatinac).

Isključenja: 14 minuta (Somborelektro). 18 minuta (Dalmatinac).

Somborelektro: Maksimović, Kolarić 4, Ivančević 8, Gajin, Pejinović, Jović 6, S. Miskin, Ž. Miskin, Jokić 4, Oros, Kuprešanin, Kuzeljević 1, Aleksić 1, Petrović, Svilar, Vojvodić.

Dalmatinac: Vojvodić 1, Lazić 1, Stojanović, Šveljo 3, Komazec 1, Graovac 5, Milanko 7, Šuša 1, Obradović, Končarević 1.

Ženska ekipa Ravangrada pretrpela je ubedljiv poraz u derbiju začelja od ekipe Temerina. Domaće rukometašice su odlično otvorile susret i vrlo brzo povele sa 5:1. Prednost su održavale tokom celog prvog poluvremena, ali su na odmor otišle samo sa golom prednosti. U nastavku susreta potpuni preokret. Gošće su prvi put povele u 36. minutu meča golom Jovane Morače. Kada su deset minuta pre kraja meča gošče povele sa tri gola, igra domaće ekipe se potpuno raspala, pa je na kraju pobeda gošći iz Temerina sasvim zaslužena. Najefiksnija igračica utakmice bila je Lidija Gagić (Ravangrad) sa osam pogodaka, dok je u ekipi Temerina prednjačila Blanuša sa šest golova. Tabela

Narednog vikenda somborske rukometašice putuju u Feketić, gde će se sastati sa domaćom ekipom Jadrana.

Ravangrad – Temerin 23:29 (15:14)

Sedmerci: 1/4 (Ravangrad). 4/8 (Temerin).

Isključenja: 12 minuta (Ravangrad). 8 minuta (Temerin).

Ravangrad: Benjak 2, Orlić, Nimak, Lukić, Beljanski 2, Gagić 8, Lazić 2, Sadiković, Boltić 2, Lončar 2, Makra 1, Dokmanov, Vezmar 4, Basta.

Temerin: Ivanov, Pajić 3, Đukić, Tepić 5, Maričić 4, Petrović 2, Vasiljević 1, Ćetković, Blanuša 6, Radić 4, Morača 4, Karanović.

Izvor i foto: somborsport.org