Sportski vikend u opštini Kula

Za nama je još jedan zanimljiv sportski vikend, a obeležio ga je kuglaš Hajduka Branko Vuksan koji je u prvenstvenom duelu protiv bačkopalanačke Tikvare oborio 598 čunjeva i postavio rekord kuglane u Kuli. Kuglaši Hajduka su pobedili Tikvaru sa 8:0 u poenima, odnosno 3212:3024 u oborenim čunjevima, i sa 30 bodova iz dvadeset susreta vode na tabeli, a u narednom kolu idu u goste Sremu u Sremsku Mitrovicu.

Rukometaši Crvenke su ubeležili i treći prolećni poraz u Super B ligi. Na gostovanju u Novom Bečeju izabranici Radosava Kovačevića su izgubili od Jedinstva sa 30:24, poluvreme 13:8. Imali su Crvenčani priključak u 48. minutu kada je rezultat glasio 22:20 za domaćine, ali im je u finišu ponestalo snage i poraz je bio neminovan. Najefikasniji u ekipi Crvenke bio je Kojadinović sa 6 golova. Crvenka je deseta na tabeli sa 9 bodova, a u narednom kolu dočekuje Loznicu.

U 13. kolu prvoligaškog prvenstva Sivac 69 je deklasirao ekipu  Srema iz Sremske Mitrovice pobedivši ga sa 52:30. Dvadeset i dva gola razlike najslikovitije govore o odnosu snaga na terenu. Najefikasniji u ekipi Sivca bio je Čabai sa 18 golova. Sivac 69 je drugi na tabeli sa 19 bodova, a u nardnom kolu ide u goste Dolovu. U prvoligaškoj konkurenciji za rukometašice ekipa Laki je u Crvenki sa Mokrinom igrala nerešno 23:23, poluvreme 14:9 za ekipu Laki. Bile su mlade Crvenčanke nadomak pobede, u 56. minutu su vodile sa 23:20, ali usledio je pad u igri i gošće su uspele da osvoje bod. Nakon ovog kola ekipa Laki je peta na tabeli sa 15 bodova, a u narednom kolu ide u goste Želji u Žabalj.

Počelo je i fudbalsko proleće

U 16. kolu prvenstva u Srpskoj ligi Vojvodina u kojoj se takmiči Fudbalski klub Odžaci sa sedištem u Kuli, a kojeg predvodi trener Željko Račić, Odžaci su u Šidu pobedili ekipu Radničkog sa 5:0. Golove su postigli Tutnjević, Šakić, Juhik, Jerinić i Veselinović. Odžaci su osmi na tabeli sa 25 bodova, a u narednom kolu dočekuje Dunav iz Starih Banovaca.

Start fudbalskog proleća u Somborskoj područnoj ligi obeležio je opštinski derbi odigran u Kruščiću u kojem je drugoplasirana Crvenka pobedila poslednjeplasiranu Mladost sa 2:1. Vodili su Kruščićani golom Žegarca postignutim iz slobodnog udarca, da bi u 75. minutu bio dosuđen penal za Crvenku, a zbog protesta crveni karton je dobio igrač Mladosti Jokić. Siguran sa bele tačke bio je Milan Subotić. Prednost igrača više Crvenka je iskoristila u nadoknadi vremena, kada je nakon kornera Perović udarcem glavom doneo svom timu pobedu. Na Gederu su Kula i Stari grad igrali nerešeno 0:0, iako su gosti nastupili sa samo deset igrača. Rusin je u Ruskom Krsturu izgubio od Vojvodine iz Tovariševa sa 5:3, iako je vodio sa 2:0 i 3:1. Strelci za Rusin bili su Čizmar, Katona i Boris Oros. Lipar je u Odžacima sa Hajduk juniorom igrao nerešeno 0:0. Nakon ovog kola Crvenka je druga na tabeli sa 35 bodova, Lipar osmi sa 23, Kula jedanaesta sa 17, Rusin dvanaesti sa 16, a Mladost poslednja šesnaesta sa 8 bodova. U narednom kolu opštinski derbi će biti odigran u Crvenki, a sastaće se Crvenka i Rusin, Lipar dočekuje Slaviju iz Pivnica, Kula ide u goste ekipi Krila Krajine u Bačku Palanku, a Mladost iz Kruščića je gost Budućnosti u Mladenovu.

Uspešni su bili futsaleri Hajduka koji su u 13. kolu prvenstva u Futsal ligi Vojvodine pred svojim navijačima pobedili ekipu Mićko trend iz Beočina sa 6:5, poluvreme 2:2. Golove za Hajduk postigli su Husak 3, a Adrijan, Bogovački i Rakić po jedan. Futsaleri Hajduka su osvojili petnaest bodova i u sredini tabele su, a u narednom kolu idu u goste Srbobranu.

Košarkaške aktuelnosti.

Košarkaši Hajduka su u 20. kolu prvenstva u Prvoj srpskoj ligi pred svojim pristalicama, u komšijskom derbiju izgubili od vodećeg Vrbasa sa 85:77, poluvreme 41:35 za goste. Hajduk je deveti na tabeli sa skorom od 9 pobeda i 11 poraza, a u narednom kolu dočekuje Dunav iz Apatina.

Razočarali su košarkaši Sivca koji su u 20. kolu prvenstva u Drugoj srpskoj ligi kao domaćini u Crvenki izgubili od novosadske Slobode sa 76:73. Sivčani su treći na tabeli sa 16 pobeda i 3 poraza, a u sredu će odigrati odloženi susret sa Tisom u Bečeju. Naš drugi predstavnik, košarkaši Crvenke su na gostovanju u Banatskom Karađorđevu izgubili od ekipe Karađorđe sa 93:59. Crvenka je sa 3 pobede i 17 poraza predposlednja na tabeli, a u narednom kolu u komšijskom derbiju dočekuje ekipu Sivca.

Izvor: kula.rs