SRBIJO POKLONI SE ZLATNIM MOMCIMA: Delfini jači od oluje i Hrvatske, idemo na Olimpijske igre!

Vaterpolisti Srbije su šampioni Svetske lige. Naš tim je posle velike i teške borbe savladao Hrvatsku sa 12:11. Ovim trijumfom Srbija je osim trofeja obezbedila i plasman na OI!

Pobedonosni pogodak postigao je Filip Filipović iz peterca na 17 sekundi pre kraja utakmice.

Tribine “Tašmajdana” bile su ispunjene do poslednjeg mesta. Navijači su ostali na svojim mestima i posle ogromnog nevremena u drugom poluvremenu utakmice.

Srbija je jako loše ušla u meč. Dosta smo se mučili u napadu, što su Hrvati iskoristili da povedu sa 4:1. Ipak, u tom trenutku Delfini se bude iz sna i moćnom serijom od 5:0 stižu do vođstva od 6:4. Barakude su uspele da smanje rezultat, pa se na poluvreme otišlo vođstvom našeg tima od 6:5.

Hrvati su se bolje aklimatizovali na olujne uslove u Beogradu, pa su ubrzo stigli do preokreta. Čuvali su vođstvo susedi do same završnice meča, kada se razgoropadio Filip Filipović.

On je postigao tri gola u nizu i na taj način doneo trijumf našem timu. Vredi napomenuti i sjajnu partiju golmana Mitrovića, koji je sa nekoliko spektakularnih intervencija držao Srbiju u igri u teškim trenucima.

Hrvatska je iskoristila tremu Srbije zbog domaćeg trerena i pogocima Buljubašića i Vukićevića povela s 2:0, dok se naš tim mučio u napadu tokom cele prve četvrtine.

Izabranici Dejana Savića u par navrata nisu iskoristili igrača više, pogađali su i prečku i stativu, a dobar na golu Hrvatske bio je i Bijač.

Olimpijske šampione je s nule pomerio Ćuk 18 sekundi pre kraja prve deonice, ali je Jakšić u poslednjem napadu napravio faul za peterac koji je sigurno izveo Joković (1:3).

Kako je završena prva, tako je počela druga – petercem za Hrvatsku. Siguran je bio Fatović za prednost od 4:1.

Međutim, tada srpski tim pojačava odbranu, za koju Hrvati više nisu imali rešenja, dok su se u napadu razigrali Mandić i Mitrović te uz pomoć Prlainovića prave seriju 5:0 za preokret na 6:4.

Hrvati krajem poluvremena smanjuju zaostatak, a potom opet preuzimaju kontrolu u trećoj deonici, i na krilima sjajnog Vukićevića preokreću na 8:7 pred odlučujući period.

Tada u Beogradu počinje oluja, jaka kiša je “poklopila” Taš, ali se meč nije prekidao. Srbija je stizala, Hrvatska se vraćala u vođstvo, da bi u poslednja tri minuta odgovornost preuzeo Filipović.

Sa dva gola u nizu preokreće rezultat na 45 sekundi pre kraja, da bi 15 sekundi kasnije Vukičević opet izjednačio (11:11).

Usledio je odlučujući napad Srbije, Mitrović sjajno vara Garsiju koji ga faulira s leđa, pa Srbija dobija peterac 17 sekundi pre kraja.

Uprkos provokacijama golmana Hrvatske, Filipović trećim uzastopnim golom donosi Srbiji 12:11, a tačku na meč stavlja sjajna odbrana koja zaustavlja poslednji napad “barakuda”.

Treće mesto na završnom turniru Svetske lige osvojila je Australija, pobedom nad Španijom 11:10, dok je petu poziciju zauzela Mađarska trijumfom nad Japanom 15:13.

Tok meča mogli ste da pratite uživo na našem sajtu.

SRBIJA – HRVATSKA 12:11

IV ČETVRTINA

8. minut – Isključenje za Srbiju, tajm-aut za Hrvatsku. Ako se odbranimo, sve je gotovo. Vukićević pogađa za 11:11. Imamo ceo napad za pobedu… Peterac za Srbiju na 17 sekundi pre kraja. Filipović pogađa, 12:11 za Srbiju… Hrvati imaju poslednji napad. Bijač je otišao u napad i promašio, Srbija JE ŠAMPION SVETSKE LIGEEEE. Delfini idu na Olimpijske igre

7. minut – Ćukov udarac izblokiran, ostaje nerešeno, na manje od dva minuta do kraja. Sjajna odbrana Mandića. Idemo u kontra napad. Filipoooović postiže gol, VODIMO sa 11:10

6. minut – Magična akcija Delfina, koju golom kruniše Filipović, 10:10. Srbija se brani sa igračem manje. Uslovi na ivici regularnih.

5. minut – Prlainović ne pogađa sa igračem više, ponovo smo propustili veliku šansu. Konačno nas je i sreća pogledala, Vukićevićeva bomba je završila na prečki.

4. minut – AUUUUUUU, KAKVA GOLČINA MANDIĆA. Uradio je šraubu i iz velike udaljenosti pogodio za 9:9.  Treće isključenje za Jakšića koristi Vukićević, nova prednost Hrvatske, 10:9.

3. minut – Mitrović ponovo siguran na golu. Uslovi u bazenu sve teži. Kakva šteta, Aleksić je postigao golčinu, ali je vreme za napad isteklo pre nego što je uputio loptu ka golu rivala.

2. minut – Sjajna asistencija Filipovića za Jakšića, koji izjednačava na 8:8. Hrvati lako koriste igrača više i stižu do nove prednosti, 8:9. Ranđelović se više neće vraćati u bazen. Bijač ponovo brani, Barakude imaju napad za +2.

1. minut – Konačno Srbija ima prvi napad, ali Filipović promašuje. Teški uslovi za igru po velikom pljusku. Mitrović novom odbranom drži Srbiju u igri.

III ĆETVRTINA

8. minut – Ponovo ne koristimo šanse, ostaje nerešeno. Precizan hitac Bušljea, Hrvatska ponovo vodi, 7:8. Sreća ponovo nije na našoj strani, imali smo igrača više, a Ćukov udarac je završio na prečki. Hrvatska ima prednost pred poslednjih osam minuta.

7. minut – Tri odbrane fantastičnog Mitrovića. Srbija ima napad za novi preokret. Igrač više za Delfine i tajm-aut Savića.

6. minut – Hrvatska preokreće rezultat, Fatović pogađa za 6:7. Konačno prvi peterac za Srbiju, Vico je nepropisno fauliran. Mandić precizan, 7:7.

5. minut – Srbija igra očajno u napadu u drugom poluvremenu i još jednom ne stiže do gola. Hrvatska ima igrača više, a Tucak traži tajm-aut.

4. minut – Ne koristimo igrača više po ko zna koji put. Hrvati imaju napad za vođstvo. Srećom Barakude pogađaju samo okvir gola.

3. minut – Loša reakcija naših u napadu, Hrvati posle kontre stižu do 6:6.

2. minut – Ne koristimo šansu da povedemo sa dva gola razlike. Greške na obe strane i dalje bez gola u trećem periodu.

1. minut – I po treći put Hrvatska ima prvi napad. Odlična reakcija Ćuka, Srbija se brani sa igračem manje.

II ČETVRTINA

8. minut – Hrvatska prekida seriju Srbije od 5:0 i smanjuje na 6:5. Naši prave kontra-faul, pa Hrvati imaju priliku da izjednale pre odlaska na odmor. Odbranili smo se, Srbija na poluvremenu vodi sa 6:5.

7. minut – Još jedna sjajna timska odbrana Srbije. Na drugoj strani Mandić uz malo sreće pogađa za +2, 6:4. Sudije su gledale VAR, ali dileme nije bilo, lopta je celim obimom prešla zamišljenu gol liniju.

6. minut – Duplo isključenje za Srbiju, ali Hrvatska ne koristi dve šanse za gol. Prlainović pogađa, Srbija VODI po prvi put na meču, 5:4

5. minut – Opet se branimo i još jednom imamo šansu za izjednačenje. Savršen napad Delfina, Filipović postiže prvi gol, 4:4.

4. minut – Aleksiću beži lopta i propada lepa šansa. Još jedan zicer za Srbiju, ali Mandićev lob završava na gol liniji.

3. minut – Četvrto isključenje Hrvata, to koristi Mitrović da smanji na 3:4. Drugo isljučenje za Jakšića, ali se branimo i imamo napad za izjednačenje.

2. minut – Sjajna kontra Srbije, koju je golom krunisao Mandić, 2:4.

1. minut – Prvi napad ponovo imaju gosti. Neverovatno, već treći peterac za Hrvatsku. Fatović precizan, 1:4. Naši ponovo ne koriste napad sa igračem više.

I ČETVRTINA

8. minut – Konačno gol za Srbiju. Lepa akcija sa igračem više, Ćuk je šutirao, a Aleksića je lopta pogodila u glavu i prevarila Bijača, 1:2. Novi peterac za Hrvatske, ovog puta u poslednjoj sekundi četvrtine. Joković je bio precizan, 1:3. Kraj prve četvrtine.

7. minut – Spektakularna odbrana Mitrovića, koji je za sad najbolji igrač Srbije.

6. minut – Srbija se odbranila sa igračem manje, Mitrović siguran na golu. Naši ponovo pogađaju okvir gola.

5. minut – Ponovo nemamo sreće. Filipović pogađa stativu. Odlična reakcija naših momaka u odbrani. Još jedan katastrofalan napad Srbije, i dalje ne možemo do gola.

4. minut – Peterac za Hrvatsku. Vukićević precizan, 0:2 za Hrvate. Srbija je ponovo imala igrača više, naši su postigli gol, ali po isteku vremena.

3. minut – Prvo isključenje za Srbiju, i to za Dušana Mandića. Hrvatska vodi sa 1:0, Buljubašić je pokupio odbitak od prečke i savladao Mitrovića, Barakude vode sa 0:1. Buljubašić dobija isključenje, ali loš napad našeg tima.

2. minut – Prva odbrana za Mitrovića, Fatović je pokušao. Veliki promašaj Pjetlovića na drugoj strani.

1. minut – Krenula je finalna utakmica u Beogradu. Srećno Delfini. Prvi napad imaju Hrvati. Greške na obe strane u uvodna dva napada.

Izvor: republika.rs