Srpska liga Vojvodina: pobeda Bratstva 1946, poraz Raničkog 1912 i remi Hajduka

Golom Marka Zečevića u 78. minutu, fudbaleri prigrevačkog Bratstva 1946 osvojili su tri boda na gostovanju u Zrenjaninu, gde su u utakmici 15. kola Srpske lige Vojvodina savladali domaći Radnički sa 1:0. Prigrevčani su nastavili tradiciju da osvajaju bodove na ovom gostovanju, jer im očigledno pogoduje protivnik i način igranja. Inače, po mišljenjima izveštača i većine prisutnih, susret je bio dosta kvalitetan i pobeda je zasluženo pripala fudbalerima Bratstva koji su igrali požrtvovano i delovali opasno u fazi napada.
Nakon ove pobede, Prigrevčani su dospeli u grupu timova iz gornjeg dela tabele i sa 23 osvojena boda nalaze se na deobi od četvrtog do šestog mesta. U sledećem kolu, koje je ujedno i poslednje u jesenjem delu prvenstva, Prigrevčani su domaćini ekipi 1. Maj iz Rume.
Somborski Radnički 1912, na svom terenu izgubio je od Dinama iz Pančeva 3:4. Somborci su već u 12. minutu imaliprednost od 2:0, a za to su se postarali Knežević u 4. i Antonić u 12. minutu, a onda su dozvolili da se gosti vrate u igru i da u 25. minutu, preko Stanića smanje na 2:1, a
u 34. preko Petrovića izjednače na 2:2. Činilo se da će pobeda pripasti domaćinu nakon što je Antunić svojim drugim pogotkom u 38. minutu povisio na 3:2, ali se gosti nisu predavali, pa su Milojević u 62. i Petrović drugim pogotkom u 88. minutu preokrenuli poraz u pobedu. Kolo pre odlaska na zimsku pauzu, Radnički 1912 se nalazi na sedmom mestu na tabeli sa 20 osvojenih bodova, a u poslednjem kolu gostuje u Bečeju.
Kulski Hajduk nikako da se stabilizuje. Kuljani su u susretu sa OFK Vršcem
propustlili priliku da ostvare pobedu, jer su pred svojim navijačima odigrali
nerešeno 0:0. Imali su domaći igrači nekoliko izglednih prilika, međutim i sreća je okrenula leđa, pa pred upravom kluba predstoji teška zimska pauza u kojoj treba osvežiti ekipu i preduzeti neke mere ukoliko se želi izbeći ispadanje iz lige. Hajduk je trenutno u zoni ispadanja i ima 10 bodova, a u sledećem kolu gostuje Dunavu iz Starih Banovaca.