Staparci bez šanse u Bačkoj Palanci

Fudbalska lopta

Fudbaleri „Hajduka“ prekinuli su seriju odličnih rezultata. Staparci su gostovali lideru iz Bačke Palanke, gde su zasluženo i ubedljivo poraženi od domaće „Bačke“. Gosti su katastrofalno odigrali prvih 45 minuta susreta. „Bačka“ je povela preko Kovačevića u 11. minutu. Sedam minuta kasnije, Bobak je ponovo savladao Šepića, da bi nedugo potom i Vuk Đokić povisio na 3:0. Osam minuta pre odlaska na odmor Bojan Gluvić je postigao i četvrti gol za svoj tim. U drugom minutu nastavka rezervista Hajduka i jedan od najiskusnijih igrača ovog tima Zoran Stojšić je ublažio poraz.

Identičnim rezultatom, apatinska „Mladost“ je dobila derbi nad „Radničkim 1918“ iz Ratkova. Domaćin je prvi deo meča rešio u svoju korist golovima Popovića, Uzelca i iskusnog Rapaića sa „kreča“. U 60. minutu Uzelac je svojim drugim golom na meču doveo svoj tim do 4:0, da bi samo dva minuta kasnije Kljajić smanjio na 4:1.

Kulski „Hajduk“ je pobedio „Obilić“ iz Zmajeva. Vlaisavljević i Pronek su bili strelci za domaćina, a Ilić za gostujući tim.