Startovala Somborska područna liga

Počelo je fudbalsko prvenstvo u Somborskoj područnoj ligi, u kojoj iz kulske opštine nastupa šest klubova: Hajduk junior i Kula iz Kule, Crvenka, Mladost iz Kruščića, Rusin iz Ruskog Krstura i Lipar.

Prvo kolo prvenstva obeležila su dva opštinska derbija. U prvom odigranom u subotu u Crvenki, novajlija u Područnoj ligi Crvenka je pobedila Mladost iz Kruščića sa 4:0. Golovima Maleša, Miloša i Jovana Radmanovića i Kerekeša izabranici trenera Milana Vujakovića su već u prvom poluvremenu završili posao, a da su u drugom delu bili raspoloženiji pobeda je mogla biti i ubedljivija.

Drugi opštinski derbi odigran je juče u Liparu, a sastali su se Lipar i Hajduk junior iz Kule. Susret je završen nerešenim rezultatom 1:1. Svoju bolju igru u prvom poluvremenu Kuljani su krunisali golom Davidovića. No, u drugom delu bolji Lipar i Kovač donosi izjednačenje nakon čega je imao i zicer za pobedu domaćina. Kada se sve sabere, podela plena je najrealniji ishod.

Rusin  iz Ruskog Krstura je na gostovanju u Tovariševu poražen od Vojvodine sa 4:1, iako je prvo poluvreme golom Čizmara rešio u svoju korist, dok je novajlija u Područnoj ligi Kula na gostovanju u Bačkoj Palanci izgubila od Starog grada sa 3:0.

U narednom kolu novi opštinski derbi: u Ruskom Krsturu će se sastati Rusin i Crvenka, Hajduk junior u Kuli dočekuje Vojvodinu iz Tovariševa, Kula će na Gederu ugostiti Krila Krajine iz Bačke Palanke, Mladost je u Kruščiću domaćin ekipi Budućnosti iz Mladenova, dok Lipar ide u goste Slaviji u Pivnice.

Izvor: q-media.rs