Takmičari SBK Mladost Odžaci doneli pregršt medalja sa prvenstva Vojvodine

Na prvenstvu Karate federacije Vojvodine koje je održano 18. marta u Žitištu, članovi Sportskog borilačkog kluba “Mladost” iz Odžaka osvojili su ukupno 16 medalja, od čega je sedam zlatnih.

Takmičenje je održano u katama i borbama, pojedinačno i ekipno za nade, kadete, juniore, seniore i veterane. Organizatori su bili Karate federacija Vojvodine i Šotokan karate savez Srbije, a učestvovalo je preko 230 takmičara iz 27 klubova.

Za SBK “Mladost” nastupilo je 19 takmičara pojedinačno i dve ekipe.

Zlatnim medaljama okitili su se sledeći takmičari kluba iz Odžaka: Milan Jovkić (kadeti kate), Anđela Jovanović (ženske nade borbe +42 kg), Milan Prodanović (veterani kate), Milan Prodanović (veterani borbe apsolutna kategorija), Nikolina Lemić (juniorke borbe +57 kg), Boris Segedi (seniori borbe -77 kg) i Danilo Ranđelović (kadeti borbe -70 kg).

Četiri srebrne medalje osvojila je Ana Žjak (mlađe seniorke borbe -60 kg, mlađe seniorke borbe apsolutna kategorija, seniorke borbe – 68 kg i seniorke borbe apsolutna kategorija), a isto odličje osvojili su i Manuela Dragičević (kadetkinje borbe -62 kg), Milan Jovkić (kadeti borbe -62 kg), Boris Segedi (seniori borbe apsolutna kategorija) i ekipa ženskih nada borbe (Anđela Jovanović, Željana Velemir i Sara Milosavljević).

Bronza je pripala ekipi kadeta u borbama (Danilo Ranđelović, Milan Jovkić i Filip Livaja).

Kao najbolja juniorka u Srbiji za 2017. godinu proglašena je Nikolina Lemić.

Izvor: Radio Odžaci