„Tekstilac“ poražen na Banovom brdu

fudbalska lopta

Superligaš iz Odžaka nije uspeo da ostvari pozivan rezultat na Banovom brdu. „Čukarički“ je zasluženo slavio i upisao nova tri boda koji ih je nakon nekompletnog sedmog kola odveo na drugu poziciju iza Crvene zvezde. Sa druge strane, gosti su prekinuli seriju dobrih rezultati i porazom su pali na 13. poziciju. Domaćin je poveo već u 6. minutu pogotkom Serafimovića koji je bio najviši u skoku gostujućeg šesnaesterca. Brđani su imali priliku da udvostruče vođstvo preko Miladinovića, koji se spetljao i izgubio loptu. Uzvratio je Đurić sredinom prvog dela, ali je njegov pokušaj završio u rukama domaćeg golmana. U 31. minutu, Milojević je povisio vođstvo Čukaričkog, nakon prodora i pokušaja Mela. U nastavku meča gosti više imaju posed lopte, uglavnom na sredini terena, bez šanse da priđu bliže golu. Vredno pažnje je šut Koldžića preko gola, te pokušaj Skrobonje čiji je šut Kaličanin odbranio. U finišu po jedna prilika na obe strane. Kabićem šut Brać je odbranio, dok je Davidovićev pokušaj sprečio Kaličanin. U trećem minutu nadoknade vremena Sisoko je postavio konačnih 3:0 u korist ekipe sa Banovog brda.

Sledi dvonedeljna reprezentativna pauza, nakon čega je na redu 8. kolu Mozzart Bet Super lige Srbije. „Tekstilac“ u Bačkoj Palanci u derbiju kola dočekuje „TSC“.