U Bačkom Brestovcu održan karate turnir KK BSK 2017

Karate klub “BSK” iz Bačkog Brestovca organizovao je u četvrtak, 7. decembra, turnir u okviru promocije karate sporta. Pored domaćih takmičara, kao gosti su učestvovali predstavnici sledećih klubova, članica Karate saveza Vojvodine: “Ravangrad” iz Sombora, “Crvenka” iz Crvenke i “Fortuna 2017″ iz Odžaka.

Zvaničnike i učesnike je na početku turnira u ime organizatora pozdravio predsednik KK “BSK”, Milan Agbaba, koji je ujedno otvorio takmičenje koje se odvijalo u dve discipline, u katama i borbama. Svaki klub je delegirao po jednog sudiju.

Za sve učesnike su obezbeđene medalje, a za najbolje i diplome.

Rezultati takmičenja u katama pojedinačno devojčice

žuti pojas: 2011. godište i mlađe – 1. Marija Stanić (BSK), 2. Lara Orban (Ravangrad), 3. Tara Repac (Ravangrad); 2009-2010. – 1. Vanja Pavkov (BSK), 2. Čenge Cirkl (Ravangrad), 3. Sara Sabo (Crvenka); 2008. – 1. Katarina Svilar (BSK), 2. Elena Agbaba (BSK), 3. Nikolina Popović (BSK); 2007. – 1. Marijana Čeljuska (Ravangrad), 2. Eva Čapo (Ravangrad), 3. Sanja Šorak (BSK); 2006. – 1. Tamara Vučković (Ravangrad), 2. Tihana Lovas (Ravangrad), 3. Rebeka Eđed (Ravangrad), 3. Dragana Đukić (BSK).

Zeleni pojas: 2004-2005. – 1. Milica Popović (BSK), 2. Andrijana Pavkov (BSK), 3. Kristina Popović (BSK), 3. Dajana Radić (BSK).

Braon pojas: 2005. – 1. Nikolina Sarapa (Crvenka), 2. Anja Popović (Crvenka), 3. Andrijana Nešović (Crvenka).

Rezultati takmičenja u katama pojedinačno dečaci

beli pojas: 2007-2010. – 1. Strahinja Balać (BSK), 2. Relja Vojnović (Ravangrad), 3. Nemanja Batinić (BSK).

Žuti pojas: 2009-2010. – 1. Neven Metikoš (Crvenka), 2. Danijel Došlić (Crvenka), 3. Kristijan Kovačević (Ravangrad); 2008. – 1. Andrej Blanuša (Ravangrad), 2. Stefan Grahovac Desnica (BSK); 2006-2007. – 1. Vukašin Milenković (Crvenka), 2. Ognjen Horvat (Crvenka), 3. Saša Milenković (Crvenka).

Oranž pojas: 2008. – 1. Miloš Grabež (Crvenka), 2. Lukas Popović (BSK); 2006. – 1. Petar Rukavina (Ravangrad), 2. Saša Lazić (BSK); 2005. – 1. Nikola Drljača (Ravangrad), 2. Aleksandar Hađi (Ravangrad), 3. Nemanja Grahovac (BSK).

Zeleni pojas: 2007-2010. – 1. Jovan Lukić (Crvenka), 2. Dušan Badža (Crvenka), 3. Dušan Grabež (Crvenka).

Rezultati takmičenja u borbama

devojčice pojedinačno: 2004-2005. – 1. Valentina Ostrogonac (Ravangrad), 2. Dunja Orlović (Ravangrad), 3. Milica Popović (BSK), 3. Andrijana Pavkov (BSK).

Rezultati takmičenja u borbama

dečaci pojedinačno: 2005-2007. – 1. Aleksandar Nikolić (Ravangrad), 2. Marko Stojanović (Ravangrad), 3. Saša Lazić (BSK), 3. Nemanja Grahovac (BSK).

Rezultati takmičenja u borbama

devojčice ekipno: 1. “Crvenka”, 2. “Ravangrad” Sombor, 3. “BSK” Bački Brestovac.

Članovi mladog kluba “Fortuna 2017″ iz Odžaka se nisu takmičili, ali je za njih i za učesnike turnira koji su završili svoje takmičenje organizovan trening koji je vodila Aleksandra Miljković. To se pokazalo kao delotvorno jer su deca stalno bila aktivna.

Predsednik KK “BSK” Milan Agbaba se na kraju izveštaja zahvalio svim učesnicima turnira i gostima, menadžerskom timu Draganu i Mariji Pavkov, dr Tamari Lončar, Bojanu Bogdanoviću koji je obezbedio tatami podloge, Aleksandri Miljković, Borisu Rajsliju, Slavku Vukoviću, Tanji Vidović, Ivani Vraneš, Milošu Đukiću, roditeljima dece sadašnjih i budućih karatista, ljubiteljima karatea i sponzorima koji su omogućili održavanje turnira.

Izvor: Radio Odžaci

Be the first to comment

Leave a Reply