Search
Close this search box.

Vaterpolisti osvojili prvi bod

VK „Polet” osvojio je prvi bod u takmičenju Prve B lige Srbije, a zamalo je izmakao i prvi trijumf u nacionalnom takmičenju. Pored prvog, istorijskog boda, osvojenog posle više od 40 godina u ovom rangu takmičenja, somborski vaterpolisti će ovaj susret pamtiti po neverovatnoj podršci sa prepunih tribina na Gradskom bazenu. To je pravi znak da se vaterpolo vratio na velika vrata u mesto odakle je i počeo da se širi na ovim prostorima.

Protivnik u 6. kolu Prve B lige Srbije grupa Sever je bila ekipa VK “Banjaluka” i meč je završen rezultatom 7:7, po četvrtinama 3:1,1:1,1:1 i 2:4. Podsetimo, u prvom kolu u Banja Luci “Polet” je savladan rezultatom 15:2.

Za razliku od utakmica u prvom delu prvenstva, vaterpolisti Saše Balaše odlično započinju i stiču prednost od dva gola koju drže skoro do kraja utakmice. Zahvaljujući dobroj odbrani i odličnim odbranama somborskog golmana “Polet” je bio vrlo blizu pobedi. Ipak, iskustvo i fizička sprema protivnika dovela je do podele bodova.

U poslednjoj četvrtini, pri vođstvu od 7 prema 6, pada koncentracija somborskim mladim vaterpolistima i dolazi do izjednačenja.

Sve u svemu, izvanredna sportska manifestacija na somborskom bazenu i što je najvažnije najava ostalim ekipama da u Somboru neće lako osvajati bodove kao prošle godine.

Za kraj recimo da su golove za “Polet” dali Trivić 3 i po 2 Aleksić i Stanojčić i da naredni meč se igra ponovo u Somboru u subotu, 11. februara, u 19.30, a protivnik je ekipa “Spartak Prozivka” iz Subotice.

Izvor: RTV Sreće