Važna pobeda Šantića, „Jedinstvo“ bolje od „Bratstva“

Šantić

Odigrana su četiri meča devetog kola Međuopštinske fudbalske lige Sombor – prvi razred. Tokom subotnjeg popodneva tri somborska predstavnika su izašla na teren. „Jedinstvo“ iz Stanišića je slavilo nad „Bratstvom 2019“ iz Prigrevice. Domaćin je postigao po jedan pogodak u oba dela meča. Mrežu Prigrevčana načeo je Nebojša Napijalo u 34. minutu, da bi rezervista Zoran Rezić, nakon samo dva minuta provedena na terenu duplirao prednost svog tima u petom minutu nadoknade vremena. Minimalan, ali važan trijumf obezbedila je i ekipa iz Aleksa Šantića koja je pogotkom Božidara Babića upisala tri boda protiv ekipe iz Deronja. „Polet“ iz Rastine gostovao je u Bačkom Gračacu. Viđeno je pet golova i svih pet su postignuti u prvih pola časa igre. Domaćin je golovima Preradovića (2), te Dobrića već posle 20. minuta vodio sa 3:0. Gosti su preko veterana Davora Čuljka (pogotcima u 27. i 30. minutu) ublažili poraz. U odžačkom opštinskom derbiju postignuto je osam golova. Gosti iz Karavukova su se prošetali kroz Odžake. Slavili su nad nejakim rivalom sa 1:7. Ilija Spasić i Dario Božičić su postigli po dva gola, a u strelce su se upisali još i Gojić, Milan Stošić i Prelić.