Velika borba i poraz rukometaša Apatina

Rukometaši Apatina poraženi su na gostovanju u Jaši Tomiću od ekipe Hercegovine sa 25:23 (13:9) iako su tokom drugog dela meča bili bolji rival i bliži osvajanju bodova.

Domaćin je bolje otvorio meč, ali su Apatinci stigli do 10:8 i imali dve kontre da se približe na samo gol zaostatka koje nisu iskoristili pa domaćin na poluvreme odlazi sa velikih 4 gola prednosti. U nastavku meča gosti su se konsolidovali i do 41. minuta uspeli da izjednače rezultat, a pet minuta kasnije i da povedu prvi put na meču tada je na semaforu stajalo 18:17 za Apatin.

U poslednjih 3 minuta igre gosti ne uspevaju da iskoriste svoje šanse koje potpomognute sa nekoliko čudnih sudijskih odluka rezultiraju preokretom Hercegovine koja je povela 24:23. U poslednjem napadu Apatin je sve karte bacio u napad za izjedančenje koje nije usledilo pa su domaćini iz čiste kontre postavili konačnih 25:23.

U narednom kolu u Apatin dolazi ekipa Crvene Zvezde iz Mokrina tim koji do sada ima maksimalan učinak iz četiri odigrana meča i najveći je kandidat za prvo mesto u Prvoj ligi.

Izvor: Radio Dunav