Velika pobeda „Pantera“

Sivački „Panteri“ u četvrtom kolu Super B lige Srbije pobedili su sastav „Potisje“ Pleteks iz Ade sa 38:34 (19:22). Nakon početnog ispitivanja snaga, gosti sredinom prvog poluvremena preuzimaju incijativu i dolaze do prve prednosti 9:10. Par minuta kasnije gosti iz Ade dolaze do tri gola prednosti koju su sačuvali do odlaska na odmor.U drugi deo meča domaći igrali su ušli dosta angažovanije, sjajna odbrana, na golu raspoloženi Miloš Ćeran. Sredinom drugog dela stiglo je izjednačenje (27:27), a na isteku 50. minutu Sivčani su potpuno preokrenuli i poveli 29:27. U poslednjih deset minuta susreta prednost su i uvećali za konačnih +4. U pobedničkom timu Aleksandar Stojanović se istakao sa 11 pogodaka, Kolarić i Potpara su postigli po šest, dok se Čabai zaustavio na pet golova. U sledećem kolu „Panteri“ se sastaju sa „Lavovima“ iz Bačke Palanke. Ovim informacijama treba dodati i da su „Čabini klinci“ u Ligi mlađih kategorija Vojvodine M14 ostvarili nove ubedljive pobede. Mladi Sivačni su bili bolji od bezdanskog „Grafičara“ sa 27:14, te Sombora, kojeg su pobedili sa 32:2.