(VIDEO) Nova pobeda “Radničkog 1912” – 2:0 protiv “Mladosti” iz Turije

U okviru 7. kola Vojvodjanske fudbalske lige grupa “Sever”, danas je na Gradskom stadionu u Somboru odigrana utakmica izmedju domaće ekipe “Radnički 1912” i gostujuće ekupe “Mladosti” iz Turije. Uspešniji su bili domaćini zabeleživši pobedu od 2:0 golovima dvostrukog strelca Marka Matijaševića. Domaćini su krenuli ofanzivno već od prvog minuta kako bi što pre postigli pogodak i tako mirnije ušli u nastavak utakmice. Takav pristup im se isplatio već u 6. minutu, kada je posle odličnog centaršuta Antunića sa desne strane, Matijašević bio najviši u skoku i glavom sa nekih pet metara zakucao loptu u mrežu. Rano postignuti pogodak kao da je uspavao domaće fudbalere koji su rutinski odradjivali utakmicu bez nekih preteranih prilika za gol. Ipak, beležimo nekoliko polu šansi u kojima su se nalazili domaći fudbaleri, ali je izostala kvalitetnija realizacija. Posebno je u prvom poluvremenu bio opasan po gol gostiju Antunić, koji je po desnoj strani pravio velike probleme gostujućoj odbrani. Ipak rezultatom 1:0 završeno je ne baš preterano kvalitetno prvo poluvreme. Na početku drugog dela utakmice, primetna je bila veća agresivnost i želja gostujućih igrača da dodju do gola, ipak zahvaljujući dobroj odbrani, “Radnički 1912” je sačuvao svoju mrežu i kako je vreme odmicalo, domaći su ponovo preuzeli kontrolu nad utakmicom. Rezultat takve igre bio je i drugi pogodak Matijaševića u 68. minutu čime je praktično bilo rešeno pitanje pobednika ovog susreta. Do kraja meča, domaći su rutinski odrađivali posao i bez nekih većih problema zabeležili novu pobedu i upisali nova 3 boda.Pred oko 300 gledalaca, sudijska trojka na čelu sa glavnim sudijom Milosavljevićem iz Subotice je sasvim solidno obavila svoj posao, zahvaljujući fer i korektnoj igri oba tima. Fudbaleri “Radničkog 1912” nalaze se na 1. mestu na tabeli sa 19 bodova, a u sledećem kolu na Gradskom stadionu u Somboru u okviru 8. kola gostovaće ekipa Vrbasa.