(VIDEO) “Radnički 1912” nastavio da melje protivnike, pobeđena ekipa “Bačke” iz Pačira 3:1

Danas je na somborskom Gradskom stadionu odigrana utakmica 5. Kola Vojvođanske  lige grupa “Sever” između domaće ekipe “Radnički 1912” Sombor i ekipe “Bačka” iz Pačira. Domaćini su bili ubedljivi i slavili rezultatom 3:1, iako su gosti nakon prvog poluvremena imali prednost od 0:1.

Ekipa “Radničkog 1912” je od prvog sudijskog zvižduka krenula veoma agresivno uz veliku podršku navijača, ali su gosti iz Pačira igrali veoma organizovano u odbrani, neretko se braneći sa svih 11 igrača. Domaćini su stvorili sijaset dobrih prilika od kojih su tri bile u rangu stopostotnih, ali što zahvaljujući dobrim odbranama golmana gostiju, što zahvaljujući sopstvenim promašajima, mreža gostiju je ostala netaknuta. I kako to u fudbalu obično biva, kazna je stigla u 35. minutu, kada su gosti iz prvog pravog kontra napada i jedinog udarca na gol domaćih, postigli pogodak i poveli sa 1:0. Strelac gola za goste bio je Živina.

Slika na terenu se nije menjala ni u drugom poluvremenu, domaći su napadali a gosti se branili, sve do 50. minuta kada je dosuđen jedanaesterac za ekipu domaćih, kojeg je u gol pretvorio Matijašević, sigurno izvevši najstrožu kaznu. Izjednačujući pogodak je bio signal da domaći krenu još jače u napad da bi u 71. minutu Antunić pobegao odbrani gostiju i iskosa sa desne strane sjajno pogodio gol “Bačke” za vođstvo od 2:1. Tačku na još jednu odličnu partiju “Radničkog 1912” stavio je Kobiljski novim golom u nadoknadi vremena, tačnije u 91. minutu za konačnih “Radnički 1912” Sombor – “Bačka” Pačir 3:1.

Nakon 5 odigranih kola, “Radnički 1912” je na prvom mestu sa osvojenih maksimalnih 15 bodova. Narednog vikenda ekipa Radničkog 1912 gostuje ekipi Bajše, gde će odigrati utakmicu šestog kola.