(VIDEO) “Radnički 1912” Sombor, sigurno “gazi” ka višem rangu takmičenja

Danas je na gradskom stadionu u Somboru u utakmici 8. kola Vojvođanske fudbalske lige grupa “Sever” domaći “Radnički 1912” dočekao ekipu OFK Vrbas i slavio ubedljivu pobedu 5:0. Junak ove pobede bio je četvorostruki strelac Marko Matijašević, dok je jedan gol za domaće postigao Đorović. Domaći fudbaleri su napali Vrbašane od prvog minuta ali su se gosti dobro branili sve do 15. minuta kada je Matijašević postigao prvi od svoja četiri gola na današnjoj utakmici. Ispostavilo se da je to bio ključni momenat ove utakmice, pošto gosti nakon primljenog gola nisu uspeli ozbiljnije da se suprotstave raspoloženoj domaćoj ekipi. “Radnički 1912” je nakon osmog kola i dalje na prvom mestu na tabeli sa osvojenih 22 boda i sigurnim korakom koračaju ka plasmanu u viši rang takmičenja. Pred oko 300 gledalaca sudijska trojka je odlično obavila svoj posao, a u mnogome su im u tome pomogli i igrači obe ekipe fer i korektnom igrom i ponašanjem.