XI FENIKS 2016

U subotu 17.12.2016. je u Somboru u organizaciji plivačkog kluba “Feniks”,Sombor, održan tradicionalni međunarodni plivački miting “XI Feniks 2016 “, koji je okupio oko 250 plivača iz 20 klubova Hrvatske i Srbije.

Nagradu “Memorijal Lenart Jelena – Cunca neni”, trka 50m kraul, osvojila je Sekulić Mila iz pk Profesionala iz Novog Sada.

Državni rekord u kategoriji do 12 godina na 200m delfin 2.24,19 oborio je Banjanin Marko, i za to je nagradjen peharom. Podeljeno je i 14 pehara u svih sedam kategorija za najkvalitetniji rezultat po FINA bodovima na takmičenju.

Plivački klub Feniks je na takmičenje izašao sa 18 plivača, i osvojio 30 medalja. 10 zlatnih, 13 srebrnih i 3 bronzane  i jedan pehar. Najuspešnija takmičarka pk “Feniks”na ovom takmičenju je bila Patricia Repman sa 1 zlatnom medaljom i 3 srebrne medalje, i peharom za najbolju plivačicu u kategoriji za trku 200 kraul 2,17,87 ( 518 fina boda ). Nataša Kljajević je osvojila 3 zlatne medalje, al je trku za pehar izgubila zbog diskvalifikacije na 50m kraul. Bogišić Sonja je osvojila 2 zlatne i jednu bronzanu medalju. Milica Stolić i mladi Miloš Merkl su osvojili po jednu zlatnu i dve bronzane medalje. Takođe 3 medalje je osvojila i Irina Zelić, od svih boja po jednu. Četiri medalje, 1 srebrnu i 3 bronzane, osvojio je Nemanja Bukalov. Barbara Repman osvojila po jedno zlato i jedno srebro. Po jednu medalju su osvojili: Tepavac Uroš i Merkl Miljan srebro, i bronzu, Aleksa Duduković, Milijana Rajinović i Jefimija Zurković. Luka Dimitrić i Jovana Vukas su isplivali svoje nove lične rekorde, dok su prvi put na takmičenju plivali Lana Milošević, Aleksa Mandić i Mihajlo Šalajić. Feniksovci su po broju medalja bili treći, dok su po plasmanu medalja zauzeli 4 poziciju iza klubova “Novi Sad”, Novi Sad, “Spartak-Prozivka”, Subotica i “11 april”, Beograd – navodi se u dopisu.