„Žak“ bolji od „Ravangrada“

Fudbal

U sedmom kolu somborskog područja, ekipa „Žaka“, slavila je u gradskom derbiju nad ekipom „Ravangrada 2018“ sa 3:1. Utakmica nije ni počela, a domaćin je već u 3. minutu poveo golom Petra Drvara. Pet minuta kasnije Nenad Čuljak je povisio na 2:0. Desetak minuta kasnije Dalibor Prodanović je smanjio vođstvo „Žakovaca“. U 34. minutu Milan Grgić je postigao i treći pogodak za „Željezničare“. Ispostavilo se da je to ujedno bio i konačan rezultat meča.

Nakon ovog kola, „Žak“ ima deset bodova, dok je ekipa sa Gradskog stadiona pala ispod crte sa pet osvojenih bodova.

„Rusin“ je minimalno slavio na gostovanju u Bačkoj Palanci nad ekipom „Krila Krajine“. Strelac jedinog pogotka na meču bio je Dejan Juhik u 88. minutu.