Žestoka utakmica! Francuska prolila dosta krvi da dođe do pobede!

Francuska

Fudbaleri Francuske savladali su Austriju 1:0 u utakmici 1. kola grupe D na Evropskom prvenstvu u Nemačkoj.

Jedini gol na meču postignut je u 38. minutu. Prošao je Mbape tada po desnoj strani, uputio je centaršut, a nespretna reakcija Maksija Vebera odlučila je da Francuska na ovom meču stigne do tri boda.

Francuska je imala priliku da stigne do drugog gola u 55. minutu kada se obrukao Mbape koji je sam izašao ispred fola Austrije, ali je šutirao pored stative.

Austrija je pružila jak otpor, hrabro je odigrala utakmicu. Imala je svoje šanse, ali nije bilo raspoloženog igrača koji bi u završnici bio siguran.

Mogla je Francuska da ubedljivije trijumfuje, stvarala je dobre prilike, ali je na kraju ostalo 1:0.

Na tabeli grupe D nakon prvog kola Francuska i Holandija imaju po tri boda, dok su Austrija i Poljska bez poena.

U narednom kolu sastaju se Francuska – Holandija i Poljska – Austrija.