Zvezda demolirala Radnički: Pukla petarda u Nišu, het-trik Kataija!

Crvena zvezda - fudbaleri

Fenomenalna partija Aleksandra Kataija u pobedi Crvene zvezde nad Radničkim iz Niša sa 5:1 u 29. kolu Superlige. Vezista crveno-belih je sa tri gola najzaslužniji za trijumf izabranika Dejana Stankovića, čime pred poslednje kolo imaju velike šanse da sa prve pozicije startuju u plej-ofu.

Pored Kataija, u listu strelaca su se još upisali Ben i Krstičić, dok je jedini pogodak za Nišlije postigao Mitrović.

Čini se da se odlučujući detalj na utakmici desio u samoj završnici prvog poluvremena kada je drugi –žuti karton dobio igrač domaće ekipe Savić, što je umnogome uticalo na konačan rezultat.

Posle prvih 45 minuta rezultat je bio 1:1.

Izabranici Dejana Stankovića krenuli su silovito u nastavku i već posle dva minuta došli u novo vođstvo.

Posle toga domaćini nisu imali više snage da se suprostave crveno-belima, koji su nakon toga rutinski priveli meč kraju i zasluženo stigli do novih bodova, koji im mnogo pred poslednje kolo Superlige.

Izvor: 24sedam / Foto: FB Crvena zvezda